Aktywnie działamy od początku roku szkolnego!
03.10.2024
Międzynarodowa konferencja, nowa odsłona cyklu warsztatów i webinarów, oraz serie postów i spotkań. Zaczynamy pracowicie nowy rok szkolny!
Współrganizowaliśmy 18. Międzynarodową Konferencję „Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w Internecie”, która odbyła się 24-27 września. W wydarzeniu udział wzięło w sumie prawie 10.000 osób! We wrześniu Cyberprofilaktyka NASK przeprowadziła także szereg działań profilaktyczno-edukacyjnych, w tym wywiady dla TVP, Rzeczpospolitej i Polsatu na temat sharentingu. Zorganizowano szkolenia dla uczniów rodziców i nauczycieli w Zawoi, Suchej Beskidzkiej czy Warszawie. Tematyka szkoleń obejmowała zagrożenia w mediach społecznościowych, cyberprzemoc, wizerunek w internecie oraz nadużywanie nowych technologii. Nasze ekspertki były także obecne ze stanowiskiem informacyjnym na Dniach Tarczyna.
W ramach współpracy z Warszawskim Instytutem Bankowości zrealizowaliśmy webinary na temat dezinformacji dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Rada Doradcza Rodziców NASK pracowała nad scenariuszem spotkania nauczyciela z rodzicami na temat netykiety i używania komunikatorów. Odbyło się również spotkanie stacjonarne, podczas którego omówiono zrealizowane działania i nakreślono tematy przyszłych webinarów i podcastów.
We wrześniu Cyberprofilaktyka NASK aktywnie informowała o swoich działaniach na różnych platformach. Na stronie internetowej pojawiły się zapowiedzi lekcji online w ramach projektu Cyberlekcje 3.0 oraz Festiwalu Nauki. Dodatkowo, w wykazie publikacji zamieszczono poradnik “Gry wideo w szkole - wytyczne dla efektywnego kształcenia” oraz nowy poradnik o przeciwdziałaniu dezinformacji.
Nowe Materiały na YouTube
Na kanale YouTube Cyberprofilaktyki NASK opublikowano cztery nowe materiały edukacyjne, w tym webinary dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz filmy dotyczące terminów takich jak “Ghosting” i “Beef”.
Przed nami kolejne ciekawe działania, zapraszamy do obserwowania aktualności i zapisów na webinary i warsztaty w ramach projektu CYBERlekcje.